З’ясовували чи можуть забрати кошти із рахунку за бори (ЖЛ)

«Спасітє…», «Памагітє»… Звичайно аж таких діалектичних зворотів у заголовках минулого тижня не було, але вони безпомилково вгадувалися у найменуванні усіх новинах, пов’язаних із автоматичним списанням боргів із рахунків українців. Колеги-журналісти у гонитві за продажами аж так розстаралися, що дехто вже перестав вважати себе власником своїх чесно зароблених. Чи насправді усе так страшно? Ні, але не без неприємностей, які обговоримо у сьогоднішній «Темі дня».

«Спишут деньги с карт и «опустошат» банковские ячейки: что ждет должников»… «Банкам дозволили автоматично списувати борги з рахунків»… «Заплатять всі? Борги харків’ян за комуналку і штрафи будуть списувати автоматично»… «Під загрозою зарплата і пенсія: як працюватиме автоматичне списання боргів»…

І це ще не найгостріші заголовки, які довелося прочитати минуло тижня через нововведення у чинному законодавстві. При чому про загрозу пенсіям і зарплатам було розміщено на офіційному сайті однієї із південних міських рад України. Звісно, послухавши чи почитавши такі новини, та не надто заглиблюючись у зміст, чимало наших співвітчизників мали опинитися у шоковому стані.

Через резонанс у соціальних мережах Міністерству юстиції навіть довелося додатково роз’яснювати, що нова система більше стосується технічної взаємодії між виконавцями і банками, тож боятися раптового списання грошей не слід.

Що відбувається насправді, і чи така страшна страшилка (вибачте за тавтологію)?

 6 липня набрав чинності наказ Мін’юсту України від 23.03.2021 року №1061/5. Цим документом внесені зміни до Порядку арешту коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями.

За конкретикою щодо цих законодавчих змін звертаємося до фахівців Лебединського бюро правової допомоги.

Детальніше…