ВЧИТИСЯ НЕ ПЕРЕВЧИТИСЬ або Які спеціальності можна здобути у Лебединській громаді (ЖЛ)

Яким би тривалим і суворим не був «коронавірусний» карантин, чимало процесів триває у майже звичайному ритмі. Працюють заводи і фабрики, аби забезпечити потреби у товарах і послугах, обробляють поля сільгоспвиробники тощо. Не зупиняється, так чи інакше, і навчальний процес у закладах освіти. Більшість дітей із нетерпінням чекає літніх канікул. Проте випускникам закінчення навчального року принесе не тільки відпочинок, а й хвилювання щодо продовження освіти та вибору майбутньої професії. Аби якось зарадити у цьому, і не тільки випускникам, а й тим учням, хто визначатиметься пізніше, ми вирішили узагальнити, які ж спеціальності можна здобути вдома – у громаді. Про це і йтиме мова у сьогоднішній «Темі дня».

Погодьтесь, усе в нашому житті так чи інакше пов’язане з проблемою вибору. І одним із перших серйозних випробувань у нашому житті є вибір майбутньої професії. Чимало факторів доводиться враховувати, аби не помилитися. Та й результат отримуєш не відразу. Лише згодом, пропрацювавши кілька років, можеш переконатися у досконалості свого вибору. Проста арифметика на кшталт «зранку – гроші, увечері – стільці» не підходить.

Звичайно, не можна не враховувати при виборі професії цілком зрозумілих матеріальних речей – рівня заробітної плати, можливості працевлаштування і загалом умов, у яких доведеться працювати, уподобань, навичок і вмінь. Є ще оте – «до чого душа лежить». А воно у межі звичайних розрахунків і алгоритмів аж ніяк не вписується. Добре, якщо дитина до моменту вибору мала нагоду якось випробувати свої уподобання на практиці – чи то допомагаючи батькам виконувати їхню роботу, чи самостійно беручи участь у якихось проєктах. А якщо вона раптом і досі мріє стати космонавтом чи дослідником джунглів – тут із практичними випробуваннями не складається.

Все ж визначатися треба і, бажано, не в останній день перед завершенням прийому документів навчальними закладами. До того ж і школа, і батьки, вочевидь, уже доклали чимало зусиль, аби якось зорієнтувати випускників у бурхливому сьогоденні. Ось і ми хочемо хоча б якось допомогти зробити вдалий вибір. А для цього дізналися, які професії можна здобути  у навчальних закладах нашої Лебединської громади. Навчання вдома, безперечно, допомагає швидше адаптуватися до нових життєвих обставин. Проте обирати майбутню професію, спираючись лише на близьке розташування навчального закладу, не варто, хоча у нашій громаді пропонують чималий вибір спеціальностей.

Лебединське ВПУ лісового господарства

Почнемо із Лебединського вищого професійного училища лісового господарства. У цьому навчальному закладі проводять підготовку кваліфікованих робітників за 11 спеціальностями. Насамперед – лісників, фахівців, які піклуються про охорону лісів, захист від хвороб та шкідників. Також лісники працюють над створенням лісів, прокладанням лісових доріг, осушенням території, заготівлею і переробкою лісової продукції. Крім охорони лісу, лісник бере участь у всіх лісогосподарських роботах, що проводяться на його ділянці, контролює їх якість та стежить за правилами користування лісом.

Спеціальність «Тракторист – машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського)  виробництва (категорії «А1», «А2», «D1», «D2», «Е1», «G1», «G2») обирають ті, хто готовий пов’язати життя із досить непростою і важкою, а іноді й брудною, але вкрай важливою роботою. Особливо у сьогоденні, де на зміну ручній праці все частіше приходять механізми.

Ще три спеціальності училища пов’язані із механізмами – «Водій автотранспортних засобів (категорії «С»)», «Машиніст крана автомобільного», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів». Чим не кращий вибір для тих, хто пов’язує своє майбуття із технікою?

Водночас не тільки «важкими» технічними професіями допомагають оволодіти у лебединському училищі. Знайдеться місце тут і поціновувачам більш витончених, але не менш потрібних, спеціальностей, як от «Кухар», «Кондитер». «Смаколикові» фахівці, мабуть, будуть потрібними суспільству, аж поки воно саме існуватиме, бо що-що, а обід – за розпорядком.

А хтось обере професію кравця, муляра, штукатура чи лицювальника-плиточника. Той же простір для реалізації творчих здібностей, але вже у речах, які залишаються надбанням людства назавжди – зручний одяг, будівлі і їх оздоблення.

Детальніше…