Вартість електроенергії так і не змінилася (Сумська ОДА)

Наприкінці 2020 року Кабмін установив для всіх жителів України встановлено фіксовану ціну на електроенергію – 1,68 грн. за 1 кВт/год незалежно від обсягу споживання. Така ціна не постійна, й діятиме лише із 1 січня до 31 березня 2021 року. Водночас вартість природного газу потрапила під контроль Уряду. На засідання 18 грудня члени Кабміну проголосували за встановлення граничної ціни на газ у розмірі 6,99 грн./куб.м

Під час брифінгу в облдержадміністрації директор ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» Ірина ЛОШАК, повідомила, що вже у лютому споживачі отримають платіжки із новою ціною.

Вона пояснила, що ціна електроенергії для населення не змінювалася з 2017 року. Термін дії Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії мав завершитися 1 січня 2021 року. Його продовжили урядовою постановою, якою затверджено фіксований тариф на електроенергію для населення. Це рішення дозволяє уникнути стрімкого зростання тарифів для побутових споживачів у понад 2,5 рази. 

Крім того, Ірина Лошак додала, що тарифні коефіцієнти зонного обліку електричної енергії (для жителів, які мають зонні лічильники) залишаються, але застосовуватимуть їх вже до нової ціни.

Нагадаємо, що при встановленні двозонного приладу облік споживання ділиться на два періоди. Вдень, з 7.00 до 23.00, споживач платить за електроенергію за повним тарифом, а у нічний час застосовується коефіцієнт 0,5 до тарифу, тобто споживач буде платити вдвічі менше.

Детальніше…