В художньому музеї шукають мецената (Fb ЛМХМ)

Дорогі друзі! Лебединський міський художній музей імені Б.К. Руднєва знову звертається по допомогу до меценатів та благодійників з проханням допомогти придбати для лебединської колекції графічну роботу відомого американського художника і письменника Роквелла Кента (англ. Rockwell Kent, 21 червня 1882 році, Таррітаун, Нью-Йорк, США – 13 березень 1971, Платсберг, Нью-Йорк, США). Товаришував з Давидом Бурлюком.

Сьогодні, один із екслібрисів (лат. ех libris — «із книг») Роквелла Кента експонується в Лебединському художньому музеї на виставці «Давид Бурлюк: Ex Libris», що присвячена 139-й річниці від дня народження художника.Екслібрис Роквелла Кента міг би не лише доповнити та розширити «бурлюківську» тему в колекції художнього музею, але й представити у зібранні відомого американського художника середини ХХ століття. В період з 1925 по 1941 рік Роквелл Кент створив не менше 200 дуже цікавих екслібрисів. Він, до речі, був одним із небагатьох американських художників, чиї екслібриси удостоїлися персональної виставки в США (у 1933 році).

За кілька десятиліть свого існування екслібрис побував у колекції московських художників Аполлінарія та Олександра Чернових, у харківського колекціонера Кейсермана, у київського колекціонера Гольфмана. Сьогодні екслібрисом володіє сумський художник Костянтин Аленінський.

Детальніше…