Студенти медколеджу обговорили редагування геному на “оксфордських” дебатах (Лебединський медколедж)

Редагування генома – це одна з найгучніших біотехнологій останніх років, про яку бодай щось чули навіть ті, хто не надто цікавиться сучасною біологією. 2020 року за технологію редагування геному CRISPR/Cas9, або «генетичні ножиці», дві дослідниці — Дженніфер Дудна та Емманюель Шарпантьє — отримали Нобелівську премію.

З цією технологією дехто пов’язує майбутню революцію в медицині, дехто — перспективи створення «дизайнерських дітей» та «універсальних солдатів». А деякі ЗМІ навіть натякають, що «дітей на замовлення» вже створюють, і не деінде, а саме в Україні.Про це та багато інших можливостей технології, говорили сьогодні під час дебатів студенти коледжу.

Оксфордські дебати. Саме таку методику обрали наші здобувачі освіти, щоб висловлювали свою позицію: За чи Проти.Таку освітню технологію вже неодноразово використовували в коледжі. Саме ця група 3фА минулого року детально вивчали питання штучного інтелекту і дебатували з цього приводу: за чи проти.

Цей різновид публічної дискусії учасники дебатів спрямовують на переконання у своїй правоті третьої сторони, а не одне одного.Вміння публічно довести свою думку, обрати власний спосіб розв’язання певної проблеми й переконати інших у його доцільності – вельми потрібне в сучасному житті людині.

Детальніше…