Опитування. Чи звертають лебединці увагу на склад продуктів? (ЖЛ)

Ви вже сьогодні обідали? Мабуть, що так, бо ж листоноші, зазвичай встигають доставити пресу лише по обіді. А ще ж їжа і зранку, і увечері, і легкі перекуси «на ходу» – навіть незрозуміло, чи займає щось іще настільки багато місця у нашому житті. Тому минулої п’ятниці ми й запросили громаду до обговорення теми, нерозривно пов’язаної із їжею. Ми намагалися зрозуміти, наскільки для лебединців важливо, що ж за інгредієнти входять до складу продуктів, які  щодня опиняються на наших столах. Це ж бо нерозривно пов’язане не тільки зі спробами якось утихомирити бажання попоїсти, а і з нашим здоров’ям. Та до цього повернімося у підсумках, а наразі дізнаємося, читають лебединці етикетки на продуктах харчування чи ігнорують їх.

Володимир (67 років): – Привіт громаді! Дякую «ЖЛ» за життєво важливі питання в обговоренні, яким є і сьогоднішнє! Вже не пам’ятаю, чия думка, але суть така: «Ми – те, що ми їмо». Тож склад їжі, навіть без сучасних Е, дуже важливий! І читати склад продукту на упаковці потрібно. Бо він навіть у дуже привабливій і дорогій їжі може неприємно здивувати. Коли йдеться про кондитерські вироби, обов’язково звертаю увагу на склад і дату виготовлення, на виробника, упаковку і весь спектр інформації на ній. Не беру їжу в упаковці, що легко пошкоджується, із граматичними помилками, якщо вказаний тільки кінцевий термін споживання, або щось у конкретній їжі діє на мене як ноцебо (ред. – Має місце тоді, коли негативне очікування явища змушує його мати більш негативний ефект, ніж він був би в іншому випадку). На жаль, уберегтися від неякісної їжі та непорядних виробників чи реалізаторів неможливо.

Ігор (52 роки): – Доброго дня, громадо! Я особисто не завжди читаю те, що там пишуть наші виробники. По-перше, не впевнений, що там 100-відсоткова правда. По-друге, спробуйте без додаткових очей прочитати те, що там написано. Напевно, такий шрифт прочитає тільки молодь, яка особливо не переймається складом і вмістом продуктів. І по-третє, а ви впевнені, що зрозумієте щось у тих цифрах і абревіатурах, які там є? А ще складається враження, що ті, хто повинен слідкувати за отим написаним, зайняті іншими справами. Дійшло навіть до того, що не всі виробники вказують дату виготовлення продукції. При цьому наносять лише кінцевий термін споживання. А ми, на жаль, нічого не можемо вдіяти, бо не в силах «тягатися» із потужними і не завжди добросовісними виробниками. Але бажаю всім лебединцям міцного здоров’я, незважаючи на те, що ми споживаємо!

Детальніше…