Олександр Бакликов розповів, якими мають бути старости на Лебединщині (ЖЛ)

Ми поставили перед очільником Лебединської громади досить таки серйозні питання щодо подальшого життя та розвитку нашої Лебединщини. А їх виникатиме багатенько. Тож, як і було обіцяно, ми розпочали розмову з міським головою Олександром Бакликовим.

– Олександре Миколайовичу, Ваша нинішня діяльність у населених пунктах Лебединщини продемонструвала необхідність якнайскорішого об’єднання громади. За законом, ми маємо створити старостинські округи, призначити старост. Тож скільки буде у нас округів і старост?

– Ми мали це зробити вже давно і називалися б Лебединською міською об’єднаною територіальною громадою. Але ж обставини складалися проти Лебединщини. Тож відтепер наша громада називатиметься просто Лебединська міська рада. Залишиться 22 старостинських округи, скільки є сьогодні сільських рад. Навіщо ламати територіально-адміністративний устрій? У всіх сільських радах, де я побував, пропонував людям назвати кандидатури, кого б вони хотіли бачити старостою. Під час спілкування запитував їхнє бачення зміни життя у громаді. Люди висловлювали конкретні пропозиції. Все це взято на контроль, обов’язково розглядатиметься міською радою, вирішуватиметься. Яким я бачу старосту? Насамперед, відповідальною, серйозною людиною, яка б проживала в конкретному населеному пункті, яка б знала його жителів, була знайома з його проблемами, розумілася на їх вирішенні, мала досвід цієї роботи. Тобто, була професіоналом-організатором, знала, у які двері стукати, аби розв’язати нагальні проблеми. Що робити на посаді старости людині з Лебедина? Що знати й де шукати відповіді? То староста має бути тільки місцевим. Сьогодні, відверто кажучи, у мене вже достатньо кандидатур. У деяких сільських радах по 1-2 прізвища, а у деяких – по 5-6. З кожним кандидатом відбудеться співбесіда, адже я, як міський голова, нестиму персональну відповідальність за кожного старосту, бо ж сам їх пропонуватиму на затвердження ради. І якщо він буде «з вулиці» чи не задовольнятиме односельців, то це буде моїм прорахунком. Тоді вже змінюватимемо, вирішуватимемо по-іншому.

Детальніше…