На два місяці заборонили ловити раків (ЖЛ)

Заради збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. На Сумщині встановлено термін заборони на лов річкових раків у період другої линьки – із 1 серпня до 30 вересня 2021 року, коли вони найбільш вразливі.

Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин. У молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Лов членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст.85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн. та штраф – до 680 грн.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 штук раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов у темну пору доби із застосуванням підсвічування.

Детальніше…