Липень починається зі змінами і новими правилами (ЖЛ)

Початок кожного нового півріччя зазвичай приносить українцям чимало змін у навіть цілком буденні явища. Та чимало із них впроваджують і щось нове. Пенсійні виплати, ринок землі, тарифи не електроенергію… І це ще не всі сфери нашого життя, до змін у яких варто придивитися на початку другого півріччя 2021 року, аби не проґавити важливого. Що ми й спробуємо зробити у сьогоднішній «Темі дня».

Змін – багато, не вистачить і сторінки. Тому намагатимемося бути максимально лаконічними, не надто вдаючись до подробиць кожної окремої зміни, описаної нижче.

Збільшення прожиткового мінімуму –

збільшення «прив’язаних» виплат

Із 1 липня в Україні встановлено новий прожитковий мінімум. Для працездатних осіб нині він становить 2379 гривень. Для дітей до шести років – 2013 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – 2510 гривень. Прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність, відповідно – 1854 гривні.

Підвищення прожиткового мінімуму викликало збільшення й інших соціальних виплат. Так, розмір мінімальної пенсії підвищиться до 1854 гривень (+85 гривень). Пенсіонери, які вийшли на заслужений відпочинок у 2019-2020 роках, отримають щомісячну доплату 100 гривень. Доплата встановлена, бо такі пенсіонери не підпадають під планову щорічну індексацію.

А ось виплата обіцяних щомісячних надбавок до 400 гривень для українців віком 75+  до досягнення 80-річного віку переносяться з липня на жовтень.

Водночас збільшаться розміри допомоги матерям-одиначкам, малозабезпеченим сім’ям, дітям, над якими встановлено опіку чи піклування, аліментів тощо.

Зокрема, щодо останнього виду виплат. Вони не можуть бути меншими 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, попри те, що сума дитячих коштів визначається рішенням суду. Тож із початку гарантований мінімальний розмір аліментів для дітей віком до 6 років складатиме 1006,50 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – 1255 гривень.

Також із липня підвищено мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи. Так, для осіб із числа потерпілих та ліквідаторів І групи інвалідності мінімальні виплати складатимуть 6000 грн., ІІ групи – 4800 грн., ІІІ – 3700 грн.

Детальніше…