Лебединці зізнавалися, що роблять, коли нічого не хочеться робити (ЖЛ)

Так, на перший погляд, звичайна жартівлива тема для обговорення, не варта серйозної розмови, яка зазвичай у нас відбувається із громадою. Але ж то – тільки на перший погляд. Впевнені, що хтось так і подумав – самі не хочуть працювати, ще й інших до цього закликають. Але невже цим невірам не знайомі перевтома, нервове виснаження, надмірне фізичне навантаження? А вони ж є, і багато хто із нас стикається з цим чи не щодня.

Тому не варто вважати наш діалог якимось жартом. Наші дописувачі, як засвідчили підсумки обоговорення теми «нічогонеробіння», таки правильно зрозуміли запитання і ось що нам розповіли.

Наталія (40 років): – Так, спека неможлива. Рятує кондиціонер, якщо у приміщенні. Охолоджені напої, душ в обід. Якщо ж на вулиці, то рухаюсь тільки в затінку, якщо є така можливість. Людям, працюючим на відкритому сонці, не заздрю.

Із приводу, якщо не хочеться нічого робити… Всі ми по-різному влаштовані, хтось впаде на диван, «перезавантажиться» і йде далі. Хтось потребує відпустки чи релаксу, хтось знає, що є мета, тому треба іти до неї. Особисто я, перепочивши недовгий час, беру себе в руки і розумію, що є ряд стимулів, які рухають мене і мою свідомість вперед. «Перезагрузка» біля води взагалі творить дива. Тож давайте вже доб’ємо цей спекотний робочий тиждень і з надією на відпочинок від основної роботи, ввірвемося у домашню рутину роботи вихідного дня.

Алла (39 років): – Коли нічого не хочеться робити, я намагаюсь нічого не робити. Звичайно, при цьому присутнє деяке почуття провини, закладене нам усім іще з дитинства, що байдикувати – це соромно. Але я борюся із цими установками, і коли мій організм або моя психіка кажуть, що їм потрібен відпочинок чи перезавантаження, я собі його даю. Тобто моя відповідь – нічого не робити, коли не хочеться робити. Це сигнал, що все, достатньо.

Десь чула таку думку, якщо людина не хоче відпочивати планово, вона відпочине позапланово у лікарні. Тому прислухайтесь до свого організму. І якщо це не клінічна депресія, то просто сидіть-лежіть і байдикуйте. Через певний час це набридне і організм знову зажадає активності.

Якщо ж треба працювати у будь-кому разі, пообіцяйте собі, що як тільки доробите саме цю нагальну справу, то відразу відпочинете. Але не обманюйте себе, бо наступного разу організм не повірить і не видасть резерву.

Будь-який відпочинок – це зміна діяльності. Лежати і нічого не робити після важкої праці – це кардинальна зміна діяльності. Піти пограти у футбол після інтенсивної підготовки до ЗНО – це також відпочинок через зміну діяльності.

Особисто я, наприклад,  бувало як набридне все, «залипаю» майже на добу в якийсь детективний серіал. Це допомагає. А от книги добре відволікають взимку. Влітку чомусь не дуже читається)

Детальніше…