Лебединський Art-простір: «Меркурій» (ХІХ ст.) (Лебединська міськрада)

Зібрання творів західно-європейського мистецтва в колекції Лебединського міського художнього музею досить широке та різнопланове. В ньому представлені основні види і жанри образотворчого мистецтва, а також меблі, скульптура та мала пластика. Серед останнього – бронзовий відлив західноєвропейського майстра ХІХ століття зі статуї «Меркурій» італійського скульптора Джамболоньї, що органічно вписався у верхній частині бюро – комода ХІХ століття, між мармуровою колонадою із дзеркалами.

Ця статуетка потрапила до музейної колекції ще до 1937 року, вірогідно, з маєтку графа Капніста, що у Михайлівці.

Справжнє ім’я скульптора — Жан де Булонь (1529 — 1608). Народився він у місті Дуе у Фландрії, де і здобув початкову художню освіту. Захоплений геніальними творами Мікеланджело, 26-річним юнаком залишив рідні місця та направився до Італії, яка стала його другою батьківщиною. Близько двох років Джамболонья прожив у Римі, можливо, навчався у Мікеланджело. З 1557 він постійно мешкав у Флоренції. Працював також у Болоньї, Генуї та Луккі. Джамболонья органічно ввійшов в італійську скульптуру, збагативши її традиційні образи – несподіваними пластичними рішеннями.

Прагнучи розкрити художній образ у динаміці життя, у часі й просторі, митець натхненно працював над створенням скульптури, розрахованої на огляд з різних позицій. Чудовим зразком творів майстра є «Меркурій», який став однією з найбільш копійованих робіт автора. Сам скульптор тричі повторював її з деякими змінами.

Детальніше…