Лебединщина святкує день народження українського співака Івана Стешенка (Лебединський художній музей)

Івана Стешенка часто називають українським Шаляпіним. І цілком виправдано, бо там, де він виступав, концертні зали були переповнені, а виконання головної партії в опері «Борис Годунов» нічим не поступалося Шаляпіну. Він був блискучим інтерпретатором української музики, зокрема — народних пісень і романсів М. Лисенка, Я. Степового, К. Стеценка.

Проте, далеко не всім відомо, що Іван Никифорович народився саме в місті Лебедині (21 січня 1894 року). Про це свідчить запис у метричній книжці Троїцького храму, актовий запис № 3 з датою народження, хрещення та прізвищами хрещених батьків. Його батько – Никифор Андрійович був в Лебедині заможним купцем, мав 2 крамниці. Співав у церковному хорі, мав чудовий бас-профундо. Мати – Ганна Федорівна – також співала, але більше любила слухати українські народні пісні.

Будинок, у якому народився відомий на весь світ оперний співак зберігся до цього часу й знаходиться на вулиці Петропавлівській, 24 (колишня Піонерська). Будинок – одноповерховий, дерев’яний з цегляним фундаментом, на 2 ходи, споруджений у 1870 році. Складається з 6 кімнат загальною площею 129 кв.м.

Саме, у цьому будинку народився і провів дитячі роки Стешенко Іван Никифорович (1894-1937) – український оперний співак (баритональний бас). Тут відкрився його талант.

Детальніше…