Куди скаржитись на “Сумигаз” (ЖЛ)

«Сума боргу побутових споживачів ТОВ «Сумигаз Збут» на початок липня 2021 року становить 472 мільйони гривень. У порівнянні з початком червня цифра зменшилася на 19 мільйонів, але ситуація залишає бажати кращого.  Ось так «поплакався» днями постачальник газу на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

Та чи дочекається товариство від клієнтів-споживачів адекватної реакції? Можливо, й ні. Бо ж безлад  із недостовірними даними у газових платіжках лебединців досі триває. Могли б і заплатити, але скільки саме? До того ж не зрозуміло – це дійсні борги, чи ті, які утворилися «завдяки» неправильним даним.

Звісно, це проблема у площині «споживач-постачальник». Мабуть, саме так подумали депутати міської ради, і не стали розглядати на сесії 26 липня питання про звернення до органів влади країни про ситуацію із свавіллям місцевих «газовиків». Хоча й збиралися на одній із попередніх сесій. Ну якби тільки на користь!

Хоча користі із затягування, звісно, немає жодної. Вже не перший місяць ситуація повторюється із постійністю, якій можна позаздрити, – споживачі сумлінно передають показники лічильника доступним способом, натомість отримують цифри «зі стелі». І повірте, спосіб передачі аж ніяк не впливає на результат – чи передаєте ви телефоном, чи повідомленнями у месенджерах чи через особистий кабінет у мережі Інтернет.

Загалом адресат звернення правильний – як відповідає представник товариства «Сумигаз збут» відповідно до кодексу газорозподільчих мереж, прийом та обробку показників лічильника здійснює Оператор мереж, а не постачальник. Отже, «Сумигаз збут» – постачальник газу – вину із себе перекладає на «Сумигаз» – оператора мереж. Для нас із вами важливе оце розмежування, щоб розуміти, на кого будемо скаржитися.

Детальніше…