Які результати перевірок тіньової зайнятості? (ЖЛ)

Чи легально ви працюєте? Гарне запитання. Хотілося б отримати відповідь від лебединців на нього. Що значить легально? А це коли ви отримуєте заробітну плату, маєте певні податкові та пенсійні відрахування, створюючи собі на майбутнє прожитковий фонд. Ви інвестуєте у своє майбутнє та розраховуєте на забезпечену старість. А якщо не маєте цих відрахувань? Значить, працюєте за неоформленими трудовими відносинами, отримуючи просто зароблене, не сподіваючись на завтрашній день. А нині ж розпочалися інспекційні перевірки щодо офіційного працевлаштування робітників на підприємствах та установах. Тож трішки про це у сьогоднішній «Темі дня».

Багато хто сьогодні працює ось так, нелегально, не підписавши жодного документа, просто віддаючи свою трудову силу роботодавцю. А не задумувалися ви: а раптом щось станеться? а де мої лікарняні? а де моя відпустка? молодість не вічна, і що буде, коли роки візьмуть своє? Іноді доводиться чути, що живемо, мовляв, один день, або ж «не переймаюся усілякими відрахуваннями, краще отримаю сьогодні живі гроші». А чи належним чином поцінована ваша праця, шановні, чи ви просто погодилися на гроші, запропоновані роботодавцем? Мабуть, великі? А в наявності що, такі ж великі? От і виявляється, що сьогодення – це просто безвихідь для людини, якій треба жити, годувати родину, навчати дітей. Вона погоджується продати свою силу, вміння і досвід, навіть не задумуючись, скільки ж реально коштує її праця.

Кожен п’ятий українець сьогодні працює в тіні, але подібна тіньова зайнятість потроху зменшується. Про це розповів заступник голови Державної служби з питань праці Ігор Дегера на одному з телеканалів. За словами посадовця, у 2019 році неформальна зайнятість зменшилася усього на 15 тисяч робочих місць. У 2020-у динаміка до зменшення посилилася, бо з початку року до 1 квітня 2021-го нелегальна праця зменшилася на 495 тисяч тіньових робочих місць. Певно, цьому посприяли рішення щодо підтримки бізнесу під час пандемії.

Детальніше…