Які проєкти у громадському бюджеті Лебедина? (ЖЛ)

Про цю досить дієву, як показав час, частину бюджету Лебединської міської територіальної громади, «ЖЛ» уже неодноразово розповідала на своїх сторінках. Навіть маємо непогані результати із втілення проєктів у життя! Та це в минулому році. А як щодо 2021-го? Чи є, на що звернути увагу, чим зацікавитися? Поговоримо про це у нашій «Темі дня».

Звернутися до цієї теми спонукало бажання закликати земляків до розбудови нашої громади. Тим більше, на День міста, у свято його народження та визволення від нацистських загарбників. Адже сьогодні про це буде багато сказано під час урочистостей, буде відзначено наші перемоги та досягнення.  Будь-який населений пункт живе і працює, доки участь у його життєдіяльності, розбудові, зовнішніх та внутрішніх відносинах беруть самі містяни. Тому тема «громадського бюджету», участі самої громади у власних шляхах розвитку, нині необхідна.

Насамперед, нагадаємо, що Програма «Громадський бюджет (бюджет участі)» – це налагодження ефективного системного діалогу органів місцевого самоврядування із жителями громади, широке залучення громадськості до питань визначення напрямків використання бюджетних коштів для задоволення потреб самих жителів громади. Як уже було зазначено, «громадський бюджет» – це частина бюджету Лебединської громади, обсяг якої визначається рішенням про бюджет, затвердженим Лебединською міською радою. Автори подають для фінансування проєкти, що мають бути спрямовані на поліпшення комфорту проживання громадян, естетичного вигляду території МТГ, сприяти соціально-економічному, культурному, просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проєктів в усіх сферах життєдіяльності Лебединської МТГ (але проєкти не мають бути пов’язані з поточною роботою у відповідних галузях та сферах діяльності, поточним утриманням бюджетних установ та організацій, у тому числі громадських).

Кошти «громадського бюджету» розподіляються за категоріями проєктів: проєкти, що подані авторами-фізичними особами, та проєкти, що подані авторами-громадськими організаціями. На обидві категорії цьогоріч виділяється по 200 тисяч гривень із загального обсягу «громадського бюджету», що складає 400 тисяч гривень. 

Детальніше…