Як змінити постачальника газу, або Цьому – дам, а цьому не дам (ЖЛ)

Ні, не про українську казку про сороку-ворону і її сороченят говоритимемо сьогодні. І тим більше, не про смачну кашу. Радше про те, завдяки чому ми її готуємо – про газ. Конкретніше, про вибір постачальника газу й про інші аспекти газової теми. Вона так чи інакше вплітається у наше життя, радує, дратує, словом, стала невіддільною частиною нашого буття. Отож, аби зберігати душевну рівновагу, з’ясовуємо, чи можна змінювати постачальника газу, чи варто і як саме це робити – у сьогоднішній «Темі дня».

Про це не говорив, мабуть, тільки той, хто не користується природним газом для приготування їжі й опалення оселі. Ще до відкриття українського ринку газу, коли змінити постачальника було неможливо, подекуди лунали розмови, мовляв, було б непогано. Будь ласка, із серпня 2020 року це стало можливим для будь-кого із приватних споживачів. Йдеться про населення, адже механізм зміни постачальника газу для юридичних осіб запрацював набагато раніше.

Вчергове це питання актуалізувалося на початку опалювального сезону, коли ціни на блакитне паливо «поповзли» вгору. І збільшилися вони не на кілька відсотків, а у рази.

Але перед тим, як «видати»  конкретну інструкцію щодо зміни постачальника, не зайвим буде поглянути на тарифну передісторію постачання газу для лебединців. Можливо, це допоможе до кінця читання матеріалу зробити певні висновки.

Отже, якщо переглянути архів тарифів Сумигаз збуту, який до серпня 2020 року був одноосібним постачальником газу лебединцям, побачимо, що не вперше ціна блакитного палива сягнула значних показників. Так, у листопаді 2018 року ми вже отримували газ за ціною понад 8 гривень. Щоправда, тоді до загального тарифу була включена і вартість доставки. Протягом наступного 2019 року ціна поступово зменшувалася від 8,20 до 6,10 грн.

На початку 2020-го із вартості газу виокремили вартість його розподілу і доставки. Тож на початку року власне газ, як продукт, коштував 5,87. Далі, через ряд зовнішніх чинників – поширення коронавірусу й наступний спад споживання промисловістю, через теплу зиму – ціна кубічного метра газу почала стрімко знижуватися. Мінімум зафіксований у червні 2020-го на рівні 2,78 грн. У наступні місяці  почнеться поступове зростання, сягнувши максимуму у грудні 8,87 грн. У січні 2021 року Сумигаз збут пропонував придбавати газ уже по 9,91 грн. І лише майже за місяць після того знизив ціну до сьогоднішніх 6,99 грн.

Детальніше…