Як у Боровеньці святкували День села (ЖЛ)

Повернулися радість і сміх на вулиці після вимушеної перерви, ожили міста і села, заспівали, зарясніли святами і зібраннями. Повернулися і традиції відзначення Днів села. На Лебединщині уже відшуміли урочистостями Василівка, Гарбузівка, Павленкове, Чернецьке.

А минулої суботи співала Боровенька, згадавши свою історію, свої давні традиції, коли збиралися всі закутки села, всі вулиці, з’їжджалися земляки на святкування, накривалися столи і летіла пісня у височінь над сосновим бором. Так було в Боровеньці. Традиційно майданчик перед сільським будинком культури перетворився на велику сцену, на якій учасниками дійства були і артисти, і глядачі. Торгували і корчма, і шинок, запрошували до свого краму ятки зі смаколиками, домашніми пирогами та різним наїдками. Дітвора бавилася на атракціонах, ласуючи морозивом. Варилася польова каша для пригощання усіх бажаючих. У будинку культури вабила до себе виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва Валентини Капліної, Любові Полозун, Світлани Мяус, Оксани Язан, Людмили Чхайло, Ірини Усачової, Світлани Мірошніченко та запрошувала у свої обійми облаштована за давніми традиціями українська світлиця. А поряд відбувалося дійство, як уже повелося в Боровеньці, підготовлене силами місцевих самодіяльних митців при підтримці міського відділу культури.

Відкрили концертну програму ансамбль «Гарні молодички» (керівник Ольга Шило), дитячий колектив «Перлина» (керівник Надія Смітія) та солістка Ірина Усачова з піснею «Слава Україні». Таке загальне поєднання в одному номері самодіяльних артистів викликало жваві оплески глядачів та вигуки заохочень. А далі були пісні у виконанні солістів-«гарних молодичок», Валерія Капліна, Дмитра Кочу та чоловічого квартету, Олени Карпової, були таночки від «перлинок» та україночки Ганни Ніколаєнко, авторські вірші самодіяльної поетеси Ніни Смітії.

Детальніше…