Як проходить передача майна сіл Лебединщини до міської ради?

З 1 січня 2021 року згідно з Законом України “Про утворення та ліквідацію районів” Лебединський район, як і безліч інших, було ліквідовано. Усе майно та установи, що знаходилися у власності районної ради спеціальні ліквідаційні комісії мають передати у власність новоствореної Лебединської міської територіальної громади.

Серед мешканців громади побутувала думка, мовляв, місто має подивитися як живуть села району та повчитися у них самоврядності.

Протягом кількох останніх тижнів, утворена рішенням 1-шої сесії Лебединської міської ради VIII скликання, комісія з реорганізації сільських рад майже кожного дня відвідують з перевірками території колишніх сільських рад. Мета поїздок селами громади дуже проста – здійснити повну інвентаризацію основних засобів, активів, запасів, майна та розрахунків сільських рад з перевіркою їх фактичної наявності та документального підтвердження. Ще однією метою є затвердження плану заходів з реорганізації сільських рад. 

Те, з чим стикаються члени комісії подекуди просто вражає. Апарати колишніх сільських рад в більшості своїй виявилися не готові до перевірок та передачі майна, а їх працівники дуже неохоче йдуть на співпрацю або й інколи відверто саботують цей процес.

Детальніше…