Як підприємцям отримати карантинну допомогу (ЖЛ)

Лебединські підприємці вже вдруге за останні пів року змушені припинити свою діяльність через введення на Сумщині «червоного» рівня епідемічної безпеки через поширення коронавірусної хвороби. У грудні минулого року через загальний «локдаун» підприємців уже опинялися в такій ситуації. І ось неприємна історія повторилася знову: не працюють промислові магазини і промисловий ринок. Держава зголосилася допомогти їм коштами. Наприкінці минулого року Уряд України вперше виплатив грошову допомогу непрацюючим підприємцям і готовий зробити це вдруге. Вони знову можуть отримати 8 тисяч гривень. Сьогоднішня «Тема дня» пояснить, хто може претендувати на допомогу, і підкаже, як це правильно зробити, не витрачаючи часу та нервів.

Ще 24 березня 2021 року Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №5300 «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Пропонувалося забезпечити за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів виплату допомоги застрахованим особам, які втрачають частину заробітної плати чи доходу в разі запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.

Нагадаємо, що під час попереднього «локдауну» матеріальною допомогою у сумі 8 тисяч гривень змогли скористатися майже пів мільйона українців на загальну суму 3,64 млрд. гривень.

Менше ніж за тиждень після подачі президентського законопроєкту Верховна Рада України на своєму засіданні 30 березня підтримала його за основу і в цілому. Одразу після цього Прем’єр Денис Шмигаль доручив Мінекономіки розробити необхідні документи, щоб підприємці могли подавати заявки на отримання держдопомоги через портал «Дія».

Аби отримати гроші, треба подати заяву в електронній формі через «Дію» не пізніше 30 днів із дня запровадження посиленого карантину на території регіону. Нагадаємо, що Сумщина та ще деякі області в «червону» зону потрапили 24 березня 2021 року. Якщо ви проводите діяльність в області, яку було віднесено до «червоної» зони протягом лютого – березня 2021 року, то можете подати заяву до 18 травня 2021 року. Закон про надання держдопомоги набув чинності 9 квітня.

Детальніше…