Екстрена медична допомога: правила виїзду змінилися (ЖЛ)

Дзвінок до служби «103» – не лише «крик» про допомогу хворого, чи того, хто опинився поряд із ним у нелегкий час. З іншого боку телефонного дзвінка цілодобово працює потужний «механізм», що складається із диспетчерів, лікарів, водіїв, обслуговуючого персоналу, які мають безпомилково визначити, як їхня служба може найефективніше і найшвидше допомогти тому, хто благає про допомогу.

Нещодавно у роботу «механізму» екстреної медичної допомоги внесені суттєві зміни. Вже від початку року діють нові правила виїзду бригади екстреної медичної допомоги. Стосуються вони, насамперед часових нормативів прибуття бригад на місце події та критеріїв розподілу звернень залежно від стану пацієнтів.

Аби з’ясувати усі ці деталі, звернімося до нормативних документів та пояснень старшого фельдшера Лебединської підстанції екстреної медичної допомоги Олексія Клюса.

КОЛИ ЧЕКАТИ ДОПОМОГИ?

Нормативи прибуття бригад екстреної допомоги – не якісь примарні цифри, вигадані невідомо ким. Вони чітко визначені державними документами. Відкриваємо постанову Кабміну №1271 від 16 грудня 2020 року і дізнаємося багато нового й цікавого, як для пересічного громадянина.

Насамперед, документом звернення на телефонний номер «103» залежно від стану пацієнта поділяються на критичні, екстрені, неекстрені, непрофільні. До якого із цих видів звернень віднесуть ваше, те і визначатиме час очікування медичної допомоги.

Класифікуватиме звернення диспетчер оперативно-диспетчерської служби. Як пояснила в ефірі одного із сумських телеканалів заступниця директора обласного центру екстреної  допомоги Галина Білоус, цілодобово у центрі екстреної меддопомоги чергує близько 16 фахівців. Вони приймають виклики з усієї області. П’ятеро відповідають на дзвінки від пацієнтів, четверо перерозподіляють виклики на вільні бригади, решта – консультують телефоном та обробляють результати викликів.

Детальніше…