Депутати знову ділили землю і вирішували, як працюватимуть заклади культури (ЖЛ)

Протягом менш ніж 10 днів депутати Лебединської міської ради двічі збиралися на пленарні засідання сесії. 31 березня відбувалася чергова сесія, а вже 8 квітня депутати зібралися позачергово. Втім загальна риторика обох зібрань не дуже відрізняється. Серед головних питань – розподіл земельних ділянок і робота закладів культури у громаді.

До участі у роботі зареєструвалися усі 34 обрані громадою депутати. Розпочалася вона хвилиною мовчання на пам’ять про загиблого у зоні проведення ООС лебединця Максима Стеблянка. Загинув 23-річний юнак, солдат механізованого батальйону 1 окремої танкової Сіверської бригади, 6 квітня під час виконання бойового завдання.

Земля

Розгляд порядку денного депутати почали з обговорення земельних питань, прийняття яких у міжсесійний період було зупинене міським головою. Йдеться про п’ять рішень, при голосуванні за які депутати на черговій сесії оголошували про конфлікт інтересів. Однак брали участь в обговоренні й голосуванні, що заборонено оновленим законодавством про місцеве самоврядування. Через це міський голова скористався наданим законодавством правом і зупинив прийняття рішень. Тож депутати мали у двотижневий термін зібратися знову, аби повторно розглянути питання. Цього разу депутати врахували помилки минулого засідання.

Першим розглянули «конфліктне» питання надання дозволів на розробку проєктів землеустрою для передачі ділянок у приватну власність. Конфліктне – бо відразу вісім депутатів Юрій Вердибоженко, Дмитро Коваленко, Наталія Яценко, Іван Минюк, Наталія Логвиненко, Наталія Волошина, Ігор Ячменьов та Валентина Скрипаль заявили про наявний конфлікт інтересів. Втім це не зупинило процесу, адже 26 інших депутатів проголосували «ЗА».  Не стало на заваді позитивному рішенню і чергове застереження представника СТОВ  «Хлібороб» Наталія Яцун. Вона повідомила, що підприємством ще проводиться робота з оформлення документів на земельну ділянку, яку депутати своїм рішенням намагаються виділити для передачі у приватну власність. Та будь-яких документів на підтвердження вирішення питання на користь підприємства пані Наталія не надала.

Культура

Як, раніше повідомляла «ЖЛ», визначилися депутати і з мережею закладів культури у громаді. Протягом кількох пленарних засідань не стихали дебати щодо того, яка саме їх структура має бути у громаді. Врешті компромісне рішення у цій галузі, здається, знайдене. Насамперед, депутати підтримали створення філій Лебединського міського центру культури та дозвілля. Усього їх функціонуватиме 23: 22 заклади культури у центрах старостинських округів та Бобрівський сільський клуб. Це колишні сільські будинки культури, 2 клуби – у Бобровому і Червленому та Гарбузівський дозвіллєвий об’єкт.

Іншим рішенням подібну процедуру, викликану створенням єдиної Лебединської громади, депутати провели щодо колишніх сільських бібліотек. У громаді працюватиме 21 філія Лебединської міської центральної бібліотеки – у центрах старостинських округів. Бібліотечної філії не створено лише у Гарбузівському старостинському окрузі. Втім і до створення громади окремої бібліотеки у селі не було.

Детальніше…