Art-простір: “Портрет Марії Харитонівни Савченко” (Лебединська міськрада)

Українське мистецтво подарувало світові чимало талановитих людей, якими ми можемо сьогодні гордитися. Серед них – відомий український скульптор і педагог Макар Вронський, творчим доробком якого пишається кожен музей чи галерея, якій поталанило володіти його скульптурою.

Народився Вронський у 1910 в м. Борисов (нині – Білорусь). Закінчив Київський художній інститут (1945; викладачі Макс Гельман, Михайло Лисенко), де відтоді й працював: з 1963 – професор кафедри скульптури. Народний художник УРСР (1963). Основні роботи – у галузях станкової та монументальної пластики. Творчість митця витримана у межах канонів соцреалізму. Серед його учнів – відомі скульптори В.Виноградський, В.Головко, С.Гонтар, В.Гречаник, П.Кальницький, О.Князик, Д.Красняк, К.Лисенко, Г.Молдаван, Б.Ульянов, В.Фещенко, В.Шишов, В.Шкуропат.

Його ім’я вписане в енциклопедії, художні каталоги і мистецтвознавчі збірники. За оцінками сучасників, Макар Вронський був одним з найвидатніших українських скульпторів радянської доби. Роботи скульптора зберігаються у НХМ, Національному музеї Т. Шевченка, а також одна – в Лебединському художньому музеї.

Детальніше…