80% персоналу вакцинуємо – виходимо до школи (ЖЛ)

Цікаво, як для школярів нині звучать слова: «Скоро в школу»? Бо ж пік літніх канікул уже переступили, розпочався серпень. Минулий навчальний рік переважно був на карантині, наші діти здобували знання дистанційно. І ось тепер, коли вже навчилися боротися зі страшною «ковідною» недугою, починають запроваджувати наступні кроки навчання у закладах середньої освіти. Уже розпочався п’ятий етап вакцинації й існують певні вимоги щодо цього. Тож про вимоги (а, можливо, й рекомендації) щодо навчального процесу трішки поговоримо у сьогоднішній «Темі дня».

Так, жити поряд із небезпечним захворюванням нелегко. Жити і хвилюватися: чи зачепить, чи омине тебе недуга. Хто серйозно перехворів, хто доглядав своїх рідних протягом хвороби, хто з надією чекав щеплення, а нині вже й вакцинувався. На жаль, щось не дуже стрімкими темпами проходить загальна вакцинація населення, хоча, за повідомленнями медиків, є можливість провести щеплення, треба просто повідомити про бажання це зробити своєму сімейному лікарю. Тож, як бачимо, сьогодення диктує свої вимоги. І нехай вони навіть носять рекомендаційний характер, та все ж є надія, що ні ви, ні ваша родина не «познайомляться» із «ковідом» та його небезпечними штамами, від яких потерпають люди в інших країнах.

От чомусь, коли дехто за власною забаганкою виїжджає на відпочинок кудись далеко та, за вимогою, проводить щеплення, то це, бачте, обов’язок. Бо ж та країна так просто не впустить, а вимагатиме відповідного «ковідного» паспорта. А жити вдома ми, виявляється, можемо і без нього. І навчатися в школі також без нього! А ось, не дай Бог, розгуляється в нас новий штам, іще небезпечніший, тоді що робити? Он скільки свят проводиться при масовому скупченні людей та наближається у серпні. Тому є вірогідність, що можна і з «зеленої» зони карантинного рівня епідемічної безпеки відразу перескочити у «жовту» чи «помаранчеву», а то й до «червоної» дістатися. То як працюватимуть навчальні заклади в такій ситуації?

У постанові, яку ухвалив уряд минулої середи, 28 липня, під час свого чергового засідання, йдеться про новації в роботі шкіл, училищ, коледжів та вишів в умовах карантину. «У разі виходу регіону з «зеленої» зони, тобто потрапляння в «жовту», «помаранчеву» чи «червону», задля роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу», – прокоментував постанову міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. У МОЗ наголошують, що «тільки так освітяни знову зможуть повернутись до звичного життя і навчання», і додають, що вакцинація працівників закладів відбуватиметься «організовано, мобільними бригадами з імунізації».

Детальніше…